Stránky jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Národního plánu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením
Přihlásit se
5. červenec 2020
Svátek má Cyril a Metoděj

Citát

Maže mi rty medem a do úst mi kydá hnůj.
FRANTIŠEK LADISLAV ČELAKOVSKÝ

Lidské tělo

Stárnutí

Většina starších touží být mladší. Tělesně určitě. Z těch lehčích trápení zmíním vrásky a... více

Cestování

Vody už je dost

A to v pravém slova smyslu. Neustálé příděly vody ze shora nenaplňovaly jenom naší loď, ale taky... více

Kalendárium

 
5. 7.
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
6. 7.
Světový den polibku
Zobrazit další datumy v kalendáriu

Infomateriály

 

Informace o serveru www.prvnikrok.cz

Cíle občanského sdružení První krok

Sdružení se v duchu vládou přijatého "Národního plánu pro vyrovnávání příležitostí občanů se zdravotním postižením" zaměřuje především na vytvoření, udržování a další rozvíjení centrální databáze informací a služeb, potřebných pro občany se zdravotním postižením na Internetovém informačním centru www.prvnikrok.cz.

Internetové informační centrum První krok tedy zaměřuje svoje aktivity na vytvoření, udržování a další rozvíjení uceleného informačního systému, zaměřeného na soustřeďování informací, potřebných pro občany se zdravotním postižením, seniory, jejich rodiny a přátele.

Databáze zdravotnických pomůcek

Účelem databáze je shromáždit co nejvíce informací o zdravotnických pomůckách. V současné době je určena především pro klienty s omezenou hybností, s postižením zraku či sluchu, ale jsou v ní také umístěné pomůcky například pro augmentativní a alternativní komunikaci, pomůcky pro rehabilitaci atd.

V roce 2006 je plánována zásadní inovace databáze zdravotnických pomůcek. Hlavním cílem je interaktivita, tedy zpřístupnění záznamů, možnost jejich úpravy a vkládání nových záznamů o zdravotnických pomůckách firmám, které se touto problematikou zabývají.

Adresář organizací

Nedílnou součástí Internetového informačního centra je i adresář organizací, jejichž činost souvisí s problematikou zdravotního postižení. V databázi organizací - adresáři, si může klient najít potřebné informace o organizacích sdružující konkrétní druhy postižení, ale i třeba o firmach vyrábějící a dodávající pomůcky či o půjčovnách zdravotnických pomůcek.

Na podzim roku 2005 prošel adresář zásadními úpravami. V současné době je všem firmám, zabývajícími se zdravotnickou problematikou umožněno vkládad, upravovat a přidávat záznamy. Záměrem je, stejně jako u ostatních druhů databází, vytvořit systém co nejrozsáhlejších informací.

Videoukázky

Poměrně novou částí databázového systému jsou videoukázky průběžně umisťované na server v průběhu roku 2005. Jedná se například o rehabilitační cvičení pro klienty s postižením míchy. Videoukázky jsou určeny nejen těmto klientům, ale i jejich blízkým. Ti se prostřednictvím těchto ukázek mohou dozvědět, jak klienta přesunout z auta na vozík a naopak, jak manipulovat s vozíkem a podobně. Další skupinou jsou videoukázky z edukativních kazet MZČR, zaměřených na různé druhy zdravotního postižení. Součástí jsou i informace, kde je možné videokazety získat.

Úspěšnost serveru

O úspěšnosti Internetového informačního centra První krok svědčí neustále se zvyšující návštěvnost. V roce 2003 jsme zaznamenali celkem 140.000 shlédnutí. V roce 2004 to však již bylo 327.000 a konečně v roce 2005 je počet shlédnutí 700.000 (k 10/2005).

Graf vývoje návštěvnosti

Všechny aktivity internetového informačního centra PRVNÍ KROK jsou rozvíjeny ve spolupráci se zájmovými a občanskými sdruženími, charitativními organizacemi, pacientskými kluby a dalšími svépomocnými aktivitami zdravotně postižených občanů.

Občanské sdružení První krok,o.s., se sídlem Poděbradská 1, 190 00 Praha 9, je registrováno MV ČR pod čj. VS/1-1/50 866/02-R, IČO 26599015.

Vyhledávání

 


Foto dne

 
PepřenkyPepřenky
Jak si připravíte tuto pochoutku se dozvíte v dnešním článku.

Trénuj mozek

Krátce ...

 
9.11.2014

Dlouhodobé užívání analgetik na bolavé klouby může způsobit i závažné zdravotní problémy

Podle odborníků analgetika každodenně užívá... (celý text)
8.11.2014

6 nejčastějších příčin nedostatku vitaminu D

Mějte na paměti, že množství vitamínu D získané z... (celý text)
7.11.2014

10 příznaků Alzheimerovy choroby

Nemoc se rozvíjí pozvolna avšak nepřetržitě v... (celý text)
Zobrazit další­ zprávy