Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je pondělí 25.5.2020
svátek má Viola
zítra Filip

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ARISTOTELES
Velká láska je už téměř bezpohlavní.

Seznamka pro handicapované má nebývalý úspěch

Hned od prvního dne svého spuštění zaznamenává unikátní seznamka pro handicapované nebývalý zájem právě ze strany zdravotně znevýhodněných. Každý den se rozhodne prostřednictvím portálu Tvojelaska.cz najít životního partnera více než 20 lidí.  Ode dne spuštění, které proběhlo v úterý 19. září, je v seznamce registrováno již přes 200 členů.
"Takový zájem nás opravdu překvapil a utvrdil nás v tom, že ten projekt má smysl a že dává handicapovaným naději na lásku, i těm, kteří už ji ztratili," říká Kristýna Mertlová, zakladatelka projektu Tvojelaska.cz, který byl podpořen z Evropských strukturálních fondů, konkrétně z programu Zaměstnanost. "Během osobních setkání se nám handicapovaní svěřují se svými vztahy a jsou to někdy opravdu silné příběhy."
 Jedním z těch, kteří se rozhodli seznamku pro handicapované využít, je Šimon K. (32). V pouhých pětadvaceti letech podstoupil transplantaci jater. Komplikace po operaci se však podepsaly na tom, že se u něj začaly projevovat epileptické záchvaty. "Měsíc po tom, co jsem se vrátil domů, mě pak partnerka, se kterou jsem měl před svatbou, opustila. Prý by nebyla schopna se mnou žít, protože by musela neustále brát ohled na můj stav," svěřuje se Šimon K. "Ten se ale bohužel zhoršoval. Mám za sebou operaci mozku a tlustého střeva. Jsem sice schopný samostatného života, ale samozřejmě nemohu dělat všechno, co zdraví lidé. A na tom ztroskotaly i mé další vztahy. Partnerky odmítaly žít život se mnou s různými omezeními a obavou, kdy zase dostanu záchvat." 

Čtrnáct dní od spuštění má seznamka pro handicapované již přes 200 členů. Počet registrací na portálu Tvojelaska.cz překonává očekávání

(Praha, 2. října 2017) - Hned od prvního dne svého spuštění zaznamenává unikátní seznamka pro handicapované nebývalý zájem právě ze strany zdravotně znevýhodněných. Každý den se rozhodne prostřednictvím portálu Tvojelaska.cz najít životního partnera více než 20 lidí. Ode dne spuštění, které proběhlo v úterý 19. září, je v seznamce registrováno již přes 200 členů.

„Takový zájem nás opravdu překvapil a utvrdil nás v tom, že ten projekt má smysl a že dává handicapovaným naději na lásku i těm, kteří už ji ztratili,“ říká Kristýna Mertlová, zakladatelka projektu Tvojelaska.cz, který byl podpořen z Evropských strukturálních fondů, konkrétně z programu Zaměstnanost. „Během osobních setkání se nám handicapovaní svěřují se svými vztahy a jsou to někdy opravdu silné příběhy.“

Jedním z těch, kteří se rozhodli seznamku pro handicapované využít, je Šimon K. (32). V pouhých pětadvaceti letech podstoupil transplantaci jater. Komplikace po operaci se však podepsaly na tom, že se u něj začaly projevovat epileptické záchvaty. „Měsíc po tom, co jsem se vrátil domů, mě pak partnerka, se kterou jsem měl před svatbou, opustila. Prý by nebyla schopna se mnou žít, protože by musela neustále brát ohled na můj stav,“ svěřuje se Šimon K. „Ten se ale bohužel zhoršoval. Mám za sebou operaci mozku a tlustého střeva. Jsem sice schopný samostatného života, ale samozřejmě nemohu dělat všechno, co zdraví lidé. A na tom ztroskotaly i mé další vztahy. Partnerky odmítaly žít život se mnou s různými omezeními a obavou, kdy zase dostanu záchvat.“ Právě proto se Šimon rozhodl využít služeb seznamky Tvojelaska.cz, protože věří, že mezi lidmi s handicapem někoho pro život najde snáze.

Podobně to vidí i Karolína K. (40). Velikou výhodu vidí v tom, že na této seznamce nikdo nebude přikrášlovat svůj stav, protože nemusí. „V běžném životě se všichni snaží skrývat, že mají nějaký handicap, pokud není viditelný. Tady je tohle odbouráno. Hrajeme tu s otevřenými kartami, a to je cenné. Stejně jako to, že tu máme k dispozici vztahové kouče. Měla jsem s tím svým zatím jedno sezení, ale už to mi pomohlo, abych zjistila, jak jsem po zkušenostech s odmítnutím zatažená do sebe, že neumím uvolněně konverzovat.“
Právě služby vztahových koučů jsou největší devízou seznamky Tvojelaska.cz. „Každému je věnována individuální péče a potřebná asistence s ohledem na typ postižení. Pomáháme klientům s tím, jak se efektivněji seznamovat, jak vystupovat sebevědomě, protože i to je pro lidi s handicapem nesmírně obtížné,“ vysvětluje Kristýna Mertlová.

Vedle skutečnosti, že seznamovací portál Tvojelaska.cz přináší handicapovaným jedinečnou příležitost najít si životního partnera a nebát se, že jeho postižení bude při seznamování překážkou, nabízí ještě jeden benefit – možnost někoho si najít, psát si s ním a posléze se osobně seznámit, je pro všechny bezplatné. Současně klientům nabízíme možnost asistence již při samotné registraci. To se stává i zdrojem důležitých podnětů ke zlepšení portálu. „Na základě zpětné vazby od nevidomého klienta, probíhá aktuálně optimalizace zaškrtávacích políček tak, aby je bylo možné zaškrtnout i za pomoci počítače s hlasovým výstupem,“ dodává Mertlová.

TvojeLaska.cz je sociální podnik, který zaměstnává znevýhodněné osoby a respektujeme environmentální principy. Detailní výčet bodů, proč je projekt jedinečný, naleznete na https://tvojelaska.cz/proc-tvojelaska-cz/.


Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..