Svátky

Dobrý večer,
dnes je středa 20.11.2019
svátek má Nikola
zítra Albert

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCEL ACHARD
Ženy mají zvláštní vášeň pro matematiku: dělí své stáří dvěma, zdvojnásobují cenu svých šatů, ztrojnásobují plat svých mužů a přičítají pět let k věku svých přítelkyň.

Klienti ČSOB ušetří v Chorvatsku při placení kartou 5 %

Klienti ČSOB a Poštovní spořitelny mohou během červencové dovolené v Chorvatsku výrazně ušetřit. Při každé platbě kartou Mastercard nebo Visa jim banka vrátí hned pět procent. Získaná odměna může za měsíc v součtu činit až 1000 korun na jednoho klienta.

Chorvatsko je nejoblíbenější zahraniční destinací Čechů. Podle Českého statistického úřadu loni v této přímořské zemi strávilo déle než čtyři dny 813 000 našich turistů. Platební karta může pobyt významně zpříjemnit. Při běžném nákupu například za 3000 chorvatských kun činí úspora už 525 Kč a pouhá večeře pro dva v hodnotě 400 kun vyjde o 70 Kč levněji.

„Zatímco v tuzemsku Češi hradí kartou své výdaje za jídlo a pití, palivo nebo zábavu zcela běžně, při cestách do zahraničí se trochu zdráhají. Přitom jsou jejich debetní i kreditní karty určené i k placení v jiných zemích a míra ochrany a bezpečnosti je kvůli přísným podmínkám vydavatelské banky ČSOB na té nejvyšší úrovni,“ uvedla Michaela Lhotková, výkonná ředitelka pro Platební řešení, spotřebitelské financování, otevřené bankopojištění a inovace z ČSOB.

Bezpečnost patří k hlavním přednostem platební karty i v zahraničí. Není třeba předem obstarávat místní hotovost nebo se starat o směnný kurz. Kartu lze v případě ztráty nebo krádeže snadno zablokovat a snížit tak riziko finanční újmy na minimum. K platební kartě je také možné získat lepší kurz, než mají směnárny.

Mezi nástrahy při platbách v Chorvatsku (i jinde v zahraničí) patří služba DCC (Dynamic Currency Conversion). Jde o možnost zvolit si, zda se transakce zúčtuje v kunách nebo v českých korunách. Výhodnější je zpravidla první varianta. Přes české koruny je sice vidět přesnou částku, která bude stržena z účtu, tratí se ale na nevýhodné konverzi. „Při zúčtování v českých korunách totiž určí kurz převodu provozovatel platebního terminálu, nikoli vaše banka. A takový kurz bývá zpravidla horší,“ upozorňuje Michaela Lhotková.

Ušetřenou částku uvidí klienti ČSOB a Poštovní spořitelny v srpnu na svých bankovních účtech, kam jim bude po zúčtování transakcí připsána. Více informací a pravidla jsou k nalezení na stránkách www.kartoulevneji.cz.

 

Patrik Madle
Tiskový mluvčí ČSOB

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..