Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 16.12.2018
svátek má Albína
zítra Daniel

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

FJODOR MICHAJLOVIČ DOSTOJEVSKIJ
Život je ráj, ale lidé to nevědí a ani to nechtějí vědět. 

ETIOPIE 2015

Úterý 30.6. - kostel Debre Birhan Selassie

 

Další významnou a velice známou památkou Gondaru je kostel Debre Birhan Selassie, což je v překladu Hora osvícení Svaté Trojice a je zasvěcen Panně Marii.

 

Je to jediný kostel z éry vládců v Gondaru, který se zachoval celý. Ostatní zničili derviši ze Súdánu v 19. století. Kostel byl dokončen v 17. století a byl po požáru přestavěn. Svoji architekturou není příliš zajímavý, ale jeho interiér ho proslavil daleko za hranicemi Etiopie.

 

I já jsem si uvědomila, že jsem obrázky z tohoto kostela již někdy viděla, ale nevěděla jsem, kam patří. Jedná se zvláště o malovaný strop s hlavami cherubínů (andělů). Také nástěnné malby jsou úžasné a sahají od podlahy až po zdobený strop. Malba na stropě je malována přímo na dřevo.

 

Vstup do prostoru s kopií Archy úmluvy zdobí obraz ukřižování Krista se svatou Trojicí nad ním. I zde byly malby namalovány nejprve na bavlněnou látku a teprve potom na stěny nalepeny.
Neuvěřitelné, spíš jsem si myslela, že to nejdřív „vytapetovali“ bíle a pak namalovali, ale prý ne.

 

P1200108.JPG

 

P1200124.JPG

 

P1200084.JPG

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..