Svátky

Dobré poledne,
dnes je pátek 23.8.2019
svátek má Sandra
zítra Bartoloměj

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ROBERT-PIERRE DESNOS
Krása milostného boje spočívá v tom, nevzdát se hned napoprvé. 

NOVÁ GUINEA

14. 9. – středa.

K ránu bylo trochu chladno, ale na to, že jsme výš než na Sněžce, to šlo. Po snídani jsme šli na prohlídku města, prověřit letenky a koupit jídlo. Prý nám budou vařit, co si koupíme. No hurá, shánět zde asi hospodu by byl nadlidský a marný úkol.
Doprovázeli nás 2 bodyguardi a v supermarketu nás nespustili z očí, prý za námi někdo šel a tak ať se držíme pohromadě. A to chtěl kamarád jít bez ostrahy do banky a znovu na nákup. Tak to nám neprošlo a zvlášť do banky s námi musí jít minimálně 1 (a ozbrojený).

Po obědě s námi vyrazili dokonce tři ochránci a my opravdu nevěděli, zda je zde tak nebezpečno, nebo se jen nudí a jsme pro ně příjemné povyražení. Pár opravdu zvláštních týpků jsme viděli, byli něčím „sjetí“, jen betel to nebyl. Bylo tam obrovské tržiště, ale moc věcí tam neměli. Nejvíce samozřejmě betel a sladké brambory, rajčata a nějaké zelenina, ale je to drahé skoro i pro nás a kde na to berou místní, to opravdu nevím.

Ženy zde háčkují různobarevné tašky, takové „veselé“, které se zde nosí pověšené za čelo vzadu na zádech a je neuvěřitelné, kolik toho unesou, jak nákupu, tak dětí či selat, ale to už jsem psala, je to stejné jako v Papui. Dost lidí nás zdravilo, usmívalo se a tak mě to opravdu nebezpečné nepřipadalo. Ale kdo ví.

S řidičem jsme plánovali trasu na zítra a dohadovali cenu. Zlevnili nám i nocleh a můžeme si vařit. Uvítali jsme to, náš hostitel, jak jsme se přesvědčili, umí jen tousty.

 

 

 

 

 

50_náš_hotel_za_vysokým_plotem.JPG

 

 

 

 

 

51_naše_ostraha.JPG

 

 

52_a_na_trhu.JPG

 

 

52_b.JPG

 

 

52_c.JPG

 

 

52_e.JPG

 

 

52_f_pohled_na_hory.JPG

 

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..