Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je úterý 28.1.2020
svátek má Otýlie
zítra Zdislava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GIOVANNI GIACOMO CASANOVA
Duše se léčí smyslností a smyslnost duší.

NOVÁ GUINEA

7. 9. středa

Snídali jsme v hotelu Triton ve kterém jsme bydleli, a byla dobrá a vydatná. Dokonce přijelo objednané auto, které nás vezlo na hranice s PNG. Na hranice jsme dojeli asi za 2 hodiny, aby nám řekli, že nemáme to správné vízum.
To, které jsme si obstarali na letišti po přistání, nestačí, musíme mít ještě z Jayapury z imigračního a tak jsme museli zpět. Na imigračním měli zrovna oběd a tak se neúřadovalo. No ještě že nás nakonec vzali přednostně, protože jsme museli být na hranici do 4 hod., pak zavírali.
No stihli jsme to jen tak tak. Přešli jsme se zavazadly hranici, problém byl ale s odvozem dál, do Vanima. Místní doprava tam stojí 10 kina, ale od nás chtěli 250 za každého, což jsou skoro 2 000 Kč, místo 70.To se nám zdálo opravdu dost a tak nás vysadil, že jede jen do blízké vesnice.
Než se to vyřídilo, už na hranicích zbylo jen jedno auto, chtěl taky dost (150) a platbu předem. Po dlouhém dohadování jsme mu dali 100 s tím že 50 dostane u hotelu. Báli jsme se, aby nás někde nevysadil a do Vanima, nás vůbec nedovezl. Dopadlo to dobře, byli jsme ve velice příjemném motelu, hned u moře, čisto, splachovací záchod a i teplá voda ve sprše. Nádhera. Dokonce i rychlovarná konvice, káva, čaj i balená voda.

Po tak nepříjemném přejezdu hranice, to byl balzám na duši i na žaludek, od rána jsme nejedli. Vyrazili jsme na pobřeží, koupili tuňáka, upekli nám ho a byl vynikající.   
 

 

34_Vanima.JPG

Vanima

 

35_krásný_tuňák.JPG

Krásný tuňák

Vyhledávání

Podporují nás

logo mzcr
Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví
Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením
kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..