Stránky jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Národního plánu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením
Přihlásit se
20. červenec 2024
Svátek má Ilja

Citát

Malé porozumění se projevuje na první pohled. K velké je třeba dospět nedorozuměním. 
PAUL CLAUDEL

Lidské tělo

Stárnutí

Většina starších touží být mladší. Tělesně určitě. Z těch lehčích trápení zmíním vrásky a... více

Cestování

Vody už je dost

A to v pravém slova smyslu. Neustálé příděly vody ze shora nenaplňovaly jenom naší loď, ale taky... více

Kalendárium

 
6. 8.
Světový den boje za zákaz jaderných zbrani
9. 8.
Mezinárodní den původních obyvatel světa
Zobrazit další datumy v kalendáriu

Infomateriály

 

Zpravodaj - Poradna


Fyzioterapeutická poradna

Vše okolo poruch a léčby pohybového aparátu

Na Vaše dotazy odpovídá

Mgr. Ilona Drábková, DiS

fyzioterapeut

e-mail pro dotazy:
Ilona.drabkova@prvnikrok.cz
Zobrazit najednou:
dotazů
<<  |  <  |  >  |  >>
Zobrazeny dotazy 1-15
(celkem 142)
Publikováno: 14.1.2015 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den,

Zajímal by mě váš názor na novozélandské stélky do bot značky formthotics. Máme desetiletou dceru, křivá záda a k tomu ploché nohy. Naše dětská lékařka nám doporučila návštěvu rehabilitace a jejich obstarání, ale už nezmínila cenu. Protože se jedná o poměrně drahou záležitost, zajímalo by mě, zda máte s těmito stélkami nějaké zkušenosti a zda je možné, že by zlepšily stav naší dcery.


Děkuju Renata Bakulová


Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 7.1.2015 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den paní Drábková,

potřeboval bych poradit ohledně achilovky. Aktivně běhám a už několik let se mi vrací potíže s achilovkou. Přibližně 2 – 3 x do roka na týden, vždy po intenzivním trénování, zátěži. Nyní cítím ale achilovku nejen při běhu nebo po zátěži, ale také v klidu a během dne. Zároveň pociťuju tah v lýtku, který jsem dříve nemíval. Zajímalo by mě, jak se potíží zbavit. Sám achilovku protahuju vždy před a po běhu, ale nestačí to. Děkuji za radu Radek


Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 31.12.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS


Dobrý den,

minulý týden jsem navštívila se svou dcerou (5 let) obvodní lékařku. Dceři se udělala v horní části břicha uprostřed bulka, paní doktorka řekla, že se jedná o tukovou bulku a doporučila dceři posilování břišního svalstva – sedy lehy a sklapovačky. Po tomto cvičení by prý měla bulka postupně zmizet. Chtěla bych se zeptat, zda je to možné a zda vůbec navržené cviky jsou vhodné nejen s ohledem na stav dcery ale i její věk. Pokoušely jsme se doma cvičit, ale dcera toto cvičení odmítá. Jaký je Váš názor a jaké cviky byste doporučila Vy?

Děkuju Eva K.Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 24.12.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den paní magistro,

prosím, vás o radu ohledně své dcery, která si již 2 roky opakovaně stěžuje na bolest zad. Navštívili jsme lékaře, který na jejich zádech neshledal nic špatného, a bylo nám sděleno, že problémy plynou z jejího rychlého a nadprůměrného růstu. Ve svých dvanácti letech měří 170 cm. Rehabilitace nám nebyla předepsána, jen doporučen pravidelný pohyb ke zpevnění těla. Zajímalo by mě, jaké pohybové aktivity by byly pro dceru vhodné a zda by pomohla rehabilitace.


Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 17.12.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den,

Chtěla bych se s Vámi poradit ohledně mého osmiměsíčního syna. Asi před týdnem začal lézt po čtyřech, ale při lezení má prsty stále pokrčené jako by v pěst a nepatrně se kymácí ze strany na stranu. Kamarádka tvrdí, že je to chybné a že nejspíš budeme muset docházet na rehabilitace. Zajímalo by mě, zda máme synovi při lezení prsty natahovat, aby se opíral o celou dlaň a zda se stav postupně upraví sám. Chtěla bych podotknout, že syn neměl žádné pohybové problémy a při manipulaci s hračkami dokáže otevřít a uvolnit dlaň.

Děkuju za odpověď Eva H.


Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 10.12.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den,

Moje maminka v červnu proděla cévní mozkovou příhodu, jelikož se její stav zcela nezlepšil a je závislá na pomoci druhých, byla z nemocnice převezena rovnou do pečovatelského domu. Po dobu hospitalizace v nemocnici pravidelně rehabilitovala a rovněž za ní docházela paní logopedka, protože ztratila schopnost vyjadřování. Při propuštění z nemocnice ji bylo doporučeno pokračovat v rehabilitaci i logopedii. Pečovatelský dům zajišťuje rehabilitaci, ale vyžaduje za ni platbu. Zajímalo by mě, zda je to v pořádku, v nemocnici nic neplatila a je plátce zdravotního pojištění. Také by mě zajímalo, jak je to s logopedií. Musí se hradit nebo na ní má pacient právo?

Děkuju moc N. Soustružníková


Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 3.12.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den paní Drábková,

Můj otec (76 let) měl před 7 lety výrazné potíže se zády, konkrétně s bederní částí, které měly dopad na jeho chůzi. Pravou končetinu téměř necítil, tahal ji za sebou a zakopával o špičku. Vše se řešilo docházením na rehabilitace a stav se postupně upravil. Zůstalo pouze na pohled oslabené lýtko a lehká necitlivost chodidla. V současnosti tatínka pobolívají záda občas, ale nijak dramaticky, avšak s chůzí je to horší. Necitlivost chodidla se zhoršuje a rovněž dochází k občasnému zakopávání o špičku. Chtěla bych se zeptat, zda je to věkem jak tvrdí pan doktor nebo se s tím dá ještě něco dělat.

Děkuju za odpověď Dana


Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 26.11.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den,

V listopadu 2013 mě začaly bolet záda ve spodní části, v prosinci jsem zakopl a poranil si pravé koleno,v lednu jsem absoloval operaci kolena (meniskus) operace ale nebyla úspěšná a 18.7.2014 jsem musel na druhou operaci kolena,nyní snad už úpěšně. Nyní docházím na rehabilitace,kde mě cvičí pravé koleno a pravou achylovku,která to také odnesla kvůli dlouhodobé špatné chůzi.

Ale nemohu se pořád zbavit bolesti zad, k tomu se mi ještě přidali další bolesti - bolesivě mě píchá v rameni a cítím i bolest v palci u ruky stejného ramene(po ránu nejsem schopen ani udržet skleničku) a také mě bolí kyčel a to vše na levé straně těla. Vše se trochu uklidni když vypiju rozpustný NIMESIL, ale to nic neřeší...Poradí te mě prosím co s tím? Je mi 31 let a nejsem schopen udělat rychlejší pohyb :(

Děkuji
S pozdravem Soukup


Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 19.11.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den,

mám 18 let syna, který závodně běhá na lyžích. Přes zimu tráví většinu dnů na běžkách, po zbytek roku převládá příprava tzv. na suchu a je zaměřena na kondici a posilování. Součástí tréninků je jednou týdně i cvičení s fyzioterapeutem, ale bohužel ve skupině. Poslední 2 roky sleduju na synovi špatné držení těla, které se postupně zhoršuje. Jeho záda jsou v horní části kulatá a v bedrech prohnutá. Zajímalo by mě, zda se stav synových zad dá ještě srovnat a jaké cviky by byly vhodné.

Předem děkuju za odpověď J. Kvardová


Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 12.11.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den,

již více jak 5 let mě trápí bolesti kyčle. Absolvovala jsem celou řadu vyšetření, ale pomoc žádná. Vždy jen léky a obstřiky. Bolest začala v podkolenní jamce a pak se přidala bolest v tříslech a na vnější straně stehna. Rtg odhalil lehkou dysplazii a MR bederní páteře ukázala malý výhřez vpravo, kde žádné potíže nemám, bolí mě levá kyčel. V poslední době asi 3 měsíce se bolest stupňuje a to hlavně v noci. K lékaři se mi moc jít nechce, protože by se to opět řešilo obstřikem a dalšími léky proti bolesti. Proto velmi prosím o radu, zda by mi rehabilitace pomohla, jak mám postupovat, abych se bolestí zbavila.

Děkuji I. Dolanská

Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 5.11.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den paní Ilono,

Ráda bych se zeptala na Váš názor ohledně stavu své maminky. Maminku dlouhodobě pobolívalo rameno, diagnóza stanovena jako syndrom zmrzlého ramene. Jelikož se stav nelepšil, byla ji doporučena operace. Nyní je 2 týdny po operaci a rukou téměř nehýbe. Lékař ji řekl, že do 6 týdnů bude v pořádku a bude se moc vrátit do práce. Rehabilitace nemá předepsané žádné, proto by mě zajímalo, zda se stav skutečně během 6 týdnů upraví, jaké cviky by mohla sama doma dělat a zda by ji pomohlo zatejpování ramene.

Děkuju za odpověď
Veronika K.


Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 29.10.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den

Moje potíže jsou bolesti na pravé straně v oblasti lopatky postupuje to do ramene dále pak tricepsem do loktu a horní části předloktí . Při kroužením ramene mi v lopatce křupe což mi nikdy nedělalo .Všechny tyto části jsou bolestivé i na dotek . Začalo mě to v podstatě z ničeho nic . Nejsem po žádném úrazu ani jsem nic těžkého nezvedal nebo nenosil . Měl jsem to poprvé v dubnu 2014 a po 4 týdnech se to spravilo a nyní v červnu to mám zase a už se z tím trápím 15dní . První diagnoza byla ploténka mezi 5a6 obratlem, ale nebyl jsem na žádné magnetické rezonanci a ani na CT . Hybnost je v pořádku a při jakémkoli pohyby mě to nebolí .Pokud máte nějakou představu co by to mohlo být nebo jak postupovat k odhalení příčiny.


Předem děkuji za jakoukoli odpověď.


Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 22.10.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den,

Zajímal by mě váš názor ohledně vlivu používání látkových plen na páteř miminka. Jsem nyní těhotná a uvažuji o používání látkových plen. Má kamarádka, která docházela na rehabilitace a rovněž používala látkové pleny u svého dítěte, přešla po konzultaci s fyzioterapeutkou na jednorázové pleny. Bylo ji řečeno, že látkové pleny jsou objemnější, dělají větší zadeček dítěti a tím zatěžují a deformují jeho páteř.

Děkuju za váš názor Dana P.


Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 15.10.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den,

Ráda bych se zeptala na ovlivnění postavení hlavičky u miminka. Náš pětiletý syn od narození upřednostňoval jen pravou stranu hlavičky a od jeho půl roku jsme museli několikrát denně cvičit Vojtovu terapii. Nyní máme doma šest týdnů staré miminko a situace se opakuje. Mladší syn preferuje opět pravou stranu po celý den a zároveň staví hlavičku do záklonu. Chtěla bych vědět, zda se dá již v tomto věku ovlivnit postavení hlavičky a zda je možné se vyhnout cvičení dle Vojtovy terapie.


Děkuji za radu s pozdravem Kuklínská


Kategorie:

fyzioterapeutická

Publikováno: 8.10.2014 Autor: Mgr. Ilona Drábková, DiS

Dobrý den,

Jsem migrenička a zároveň se opakovaně potýkám s bolestí trojklaného nervu. S migrénou se léčím u své neuroložky a v akutních případech pobírám speciální zklidňující léky. Potíže s trojklaným nervem začaly po návštěvě u zubaře. Absolvovala jsem CT i MRI vyšetření, ale příčina nebyla objevena. Od známých v Německu jsem se dozvěděla, že se potíže s trojklaným nervem léčí i formou rehabilitace. Zajímalo by mě, zda je to pravda, v čem rehabilitace spočívá a na koho se popřípadě obrátit.


Děkuju za radu Dana P.


Kategorie:

fyzioterapeutická

Zobrazit najednou:
dotazů
<<  |  <  |  >  |  >>
Zobrazeny dotazy 1-15
(celkem 142)

Vyhledávání

 


Foto dne

 
PepřenkyPepřenky
Jak si připravíte tuto pochoutku se dozvíte v dnešním článku.

Trénuj mozek

Krátce ...

 
9.11.2014

Dlouhodobé užívání analgetik na bolavé klouby může způsobit i závažné zdravotní problémy

Podle odborníků analgetika každodenně užívá... (celý text)
8.11.2014

6 nejčastějších příčin şişli escort nedostatku vitaminu

Ümraniye Escort ile karsılasın, Bu... (celý text)
7.11.2014

10 příznaků Alzheimerovy choroby

Eğer isterseniz harika sex için şişli escort... (celý text)
Zobrazit další­ zprávy