Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je středa 20.3.2019
svátek má Světlana
zítra Radek

Krátce

Po čínské medicíně zůstaly v Hradci statisícové ztráty. CEFC je nechce platit
První ambulance tradiční čínské medicíny ve státním zdravotnickém zařízení skončila svoji činnost.

Citáty

RENÉ DESCARTES
Nesmíme předpokládat, že všechno je tu kvůli nám.

Otázka č.554

"Příčiny neplodnosti mužů s poúrazovou transverzální míšní lézí jsou:
1. neschopnost dosáhnout ejakulace (výron semene)
2. špatná kvalita spermií (astenospermie-snížená pohyblivost spermií, astenoteratozoospermie – snížená pohyblivost a tvarové odchylky spermií, oligoastenoteratozoospermie – snížený počet spermií v kombinaci s nízkou pohyblivostí a četnými tvarovými odchylkami spermií)
3. v širší souvislosti spolupůsobí i neschopnost dosažení ztopoření.
Výron semene je u zdravých mužů reflexní děj, který nastává po podráždění míšních center ejakulace. Ejakulaci řídí mozková centra v hypotalamu, jednotlivé fáze koordinuje vegetativní a somatický nervový systém. Tvorba a zrání spermií ve varletech u paraplegiků porušena není, vázne vybavení ejakulátu pro ztrátu ejakulačního reflexu.
Příčina špatné kvality spermií spočívá v chronickém recidivujícím zánětu močových cest (uroinfekci), stáze semene, často v nevyhovující drenáži močového měchýře (pro zachování plodnosti paraplegika je nejlepší užití sterilní intermitentní katetrizace močového měchýře), limitující je zvýšená teplota v šourku při převažující poloze v sedě u ochrnutých, přítomnost protilátek proti spermiím, kontaminace močí při smíšené nebo retrográdní ejakulaci, biopsií prokázaná degenerace zárodečného epitelu, hormonální změny a chronické užívání různých medikamentů.
"

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..