Svátky

Dobré ráno,
dnes je středa 22.5.2019
svátek má Emil
zítra Vladimír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ČÍNSKÉ PŘÍSLOVÍ
Když hledáš lásku, hledej ji v sobě.

Otázka č.554

"Příčiny neplodnosti mužů s poúrazovou transverzální míšní lézí jsou:
1. neschopnost dosáhnout ejakulace (výron semene)
2. špatná kvalita spermií (astenospermie-snížená pohyblivost spermií, astenoteratozoospermie – snížená pohyblivost a tvarové odchylky spermií, oligoastenoteratozoospermie – snížený počet spermií v kombinaci s nízkou pohyblivostí a četnými tvarovými odchylkami spermií)
3. v širší souvislosti spolupůsobí i neschopnost dosažení ztopoření.
Výron semene je u zdravých mužů reflexní děj, který nastává po podráždění míšních center ejakulace. Ejakulaci řídí mozková centra v hypotalamu, jednotlivé fáze koordinuje vegetativní a somatický nervový systém. Tvorba a zrání spermií ve varletech u paraplegiků porušena není, vázne vybavení ejakulátu pro ztrátu ejakulačního reflexu.
Příčina špatné kvality spermií spočívá v chronickém recidivujícím zánětu močových cest (uroinfekci), stáze semene, často v nevyhovující drenáži močového měchýře (pro zachování plodnosti paraplegika je nejlepší užití sterilní intermitentní katetrizace močového měchýře), limitující je zvýšená teplota v šourku při převažující poloze v sedě u ochrnutých, přítomnost protilátek proti spermiím, kontaminace močí při smíšené nebo retrográdní ejakulaci, biopsií prokázaná degenerace zárodečného epitelu, hormonální změny a chronické užívání různých medikamentů.
"

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..