Svátky

Dobré ráno,
dnes je středa 22.5.2019
svátek má Emil
zítra Vladimír

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Spencer Johnson
Jít do neznáma je lepší než zůstat tam, kde nic není.

Otázka č.551

Autonomní dysreflexe: vzniká při vibrostimulaci či elektroejakulaci u ochrnutých s postižením ve výšce horních hrudních a krčních segmentů míchy (nad Th 5-6), charakterizuje ji zvýšení krevního tlaku nad 200/120 mmHg, zpomalení tepové frekvence, pocení, malátnost, bolest hlavy, zarudnutí v obličeji. První známkou bývá obvykle zvýšení krevního tlaku, proto je doporučené při vibrostimulaci, pokud krevní tlak dosáhne hodnoty 180/120 mmHg, výkon ukončit. Krevní tlak se normalizuje během několika minut. Při příští vibrostimulaci je dobré preventivní podání léků snižujících krevní tlak.
Vibrostimulační ploška se umisťuje na žalud pohlavního údu a/nebo na oblast uzdičky. Někdy je důsledkem podráždění citlivé kůže. Stačí jednoduché místní ošetření mastí nebo krémem např. Bepanthen mast. V některých případech byly v literatuře v souvislosti s vibrostimulací popsány nezávažné poruchy srdečního rytmu. Před započetím sérií vibrostimulací proto vyžadujeme provedení ekg.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..