Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je středa 20.3.2019
svátek má Světlana
zítra Radek

Krátce

Po čínské medicíně zůstaly v Hradci statisícové ztráty. CEFC je nechce platit
První ambulance tradiční čínské medicíny ve státním zdravotnickém zařízení skončila svoji činnost.

Citáty

Paulův zákon
Z podlahy nic nespadne.

Otázka č.551

Autonomní dysreflexe: vzniká při vibrostimulaci či elektroejakulaci u ochrnutých s postižením ve výšce horních hrudních a krčních segmentů míchy (nad Th 5-6), charakterizuje ji zvýšení krevního tlaku nad 200/120 mmHg, zpomalení tepové frekvence, pocení, malátnost, bolest hlavy, zarudnutí v obličeji. První známkou bývá obvykle zvýšení krevního tlaku, proto je doporučené při vibrostimulaci, pokud krevní tlak dosáhne hodnoty 180/120 mmHg, výkon ukončit. Krevní tlak se normalizuje během několika minut. Při příští vibrostimulaci je dobré preventivní podání léků snižujících krevní tlak.
Vibrostimulační ploška se umisťuje na žalud pohlavního údu a/nebo na oblast uzdičky. Někdy je důsledkem podráždění citlivé kůže. Stačí jednoduché místní ošetření mastí nebo krémem např. Bepanthen mast. V některých případech byly v literatuře v souvislosti s vibrostimulací popsány nezávažné poruchy srdečního rytmu. Před započetím sérií vibrostimulací proto vyžadujeme provedení ekg.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..