Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je středa 20.3.2019
svátek má Světlana
zítra Radek

Krátce

Po čínské medicíně zůstaly v Hradci statisícové ztráty. CEFC je nechce platit
První ambulance tradiční čínské medicíny ve státním zdravotnickém zařízení skončila svoji činnost.

Citáty

SIDONIE-GABRIELLE COLETTOVÁ
Velká láska neznamená zamilovat se z touhy, ale z přesvědčení.

Otázka č.144

Ano, může. Je to individuální a závisí na tom, zda mícha byla přerušena (úplná, transverzální míšní léze) nebo porušena částečně. U ženy se na některých sexuálních problémech podílí i psychické problémy, nezvládnutí přijetí handicapu, pocity méněcennosti atd.
Asi 3 měsíce po úraze žena začíná opět pravidelně menstruovat. Pokud neplánuje se svým partnerem otěhotnět, měla by početí bránit některou z antikoncepčních metod (kondom...).
Ztráta sexuální chuti je častým problémem ochrnutých žen. Souvisí s psychickou kondicí, kvalitou partnerského vztahu, spokojeností sama se sebou, ale také i s fünkcí štítné žlázy. Proto svým pacientkám, které přicházejí do ordinace s tímto problémem, vyšetřuji štítnou žlázu a provádím krevní testy.
Porucha vzrušivosti souvisí s ochrnutím, řešením je použití některého z běžně dostupných lubrikačních gelů. Aplikují se na oblast poševního vchodu před stykem.
Orgasmus bude prožíván kvalitativně odlišně ve srovnání s dobou před úrazem. Nejčastěji bude mít projev v rovině psychické.
Důležité je uvědomit si, že na kvalitě sexu po úraze i radosti a uspokojení z něho má vliv, pokud je žena vyrovnaná se svým handicapem, je v dobré psychické i fyzické kondici, sebevědomá, dbající na svůj vzhled i duševní rozhled.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..