Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pátek 20.9.2019
svátek má Oleg
zítra Matouš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Každý má být spokojen s dobou, která je mu dána k životu. Krátký čas života je dost dlouhý na to, abys žil dobře a čestně.

Otázka č.205

Dobrý den,
potíže, které popisujete, patří do skupiny specifických poruch učení. O specifických poruchách učení se v posledních dvaceti letech mluví velmi často. Nebylo tomu tak vždycky. Například termín „dyslexie“ (porucha čtení, nejčastější porucha učení) byl poprvé použit v roce 1987. Neznamená to, že by v minulosti specifické poruchy učení neexistovaly. Spíše se dostávají do centra zájmu společnosti následkem stále rostoucích nároků na vzdělání. Vzhledem k tomu, že máte výborný prospěch a učitelé na potíže nepoukazovali, je možné, že máte lehkou formu. Na základě popsaných potíží by mohlo jít o lehkou formu dysortografie. Bez komplexního psychologického vyšetření nelze poruchu potvrdit či vyvrátit, ani stanovit případnou příčinu. Dysortografie může mít více příčin. Pokud by jste chtěla absolvovat komplexní vyšetření, můžete se obrátit na klinického nebo poradenského psychologa, který má s touto problematikou zkušenosti. Kontakt Vám může poskytnout pedagogicko-psychologická poradna v místě bydliště nebo výchovný poradce či jiný pedagog z Vaší školy. I kdyby vyšetření poruchu potvrdilo, nemění to nic Vaší hodnotě a možnostech úspěchů v životě.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..