Svátky

Dobrý večer,
dnes je středa 20.11.2019
svátek má Nikola
zítra Albert

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

PLATÓN
Starajíce se o štěstí jiných, nacházíme své vlastní.

Otázka č.458

Jistě. Na podobné záležitosti se zaměřují odborníci vzhledem ke stále rostoucí míře rozvodů.
Poslední takovou analýzu provedli vědci ze Švýcarska a dospěli k těmto závěrům: ideální žena by údajně měla být o něco chytřejší než muž, asi o pět let mladší a měla by pocházet ze stejných společenských vrstev. Budou – li se páry řídit tímto vzorem, údajně se jejich šance na spokojený svazek zvýší až o pětinu.
V uvedeném průzkumu byly sledovány celkem 1074 páry ve věkovém rozmezí 19 – 75 let. A podle něho snižuje šance na spokojené manželství fakt, byl - li jeden z partnerů někdy rozvedený.
Inspiraci lze prý nalézt už v pravěku, kdy se ženy staraly o chod jeskyně a mnohem více uplatňovaly svoji inteligenci a dovednosti, kdežto muži měli kromě lovu na starosti pouze rozmnožování rodu.
Nutno však dodat, že s konci výše zmíněné studie ne všichni odborníci souhlasí. Nejčastěji oponují tím, že nejvíce záleží na skutečnosti, jak moc oba dva partneři do vztahu investují (a vzdělání, inteligence a dominace není důležitá).
Škoda, že něco takového nebylo zkoumáno i u nás – výsledky by byly jistě zajímavé.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..