Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pondělí 3.8.2020
svátek má Miluše
zítra Dominik

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Falco
Celý svět se točí jen kolem mě, protože já jsem egoista.

Otázka č.437

Váš syn se nachází v kritickém věku, kdy bohužel styk s drogou není vyloučen. Nejčastěji se tak děje v různých partách, kde se mladí lidé sdružují, navzájem se trumfují a dodávají si až nepřiměřeně vysoké sebevědomí.
Máte – li podezření, zaměřte se na kvalitu života vašeho potomka. Všímejte si zejména, zda u něho dochází k častým změnám nálad (i k agresivitě), jak hodně lže či se zhoršil ve škole, a jestli se vám doma náhodou neztrácejí peníze nebo cenné věci.
Spolehlivým vodítkem bývá také vyhýbání se přímému pohledu očí při rozhovoru, neboť drogy rozšiřují anebo zužují zornice. Mladý muž se v takovém případě rovněž přestává úplně zajímat o své zájmy a koníčky (které měl dosud), trpí úzkostmi a poruchami spánku.
Naproti tomu pokud hledáte na jeho kůži vpichy po jehle, nemusíte být úspěšní, protože drogu lze dnes aplikovat už i jinak.
Při kontaktu se synem se ale vyhýbejte výčitkám, mentorování a zakazování, jelikož to věc jen zhoršuje. Snažte se (stále ještě) dítěti maximálně věnovat a naslouchejte jeho steskům, přáním a potřebám – pak nebude mít tolik tendence vyhledávat svoji partu.
A samozřejmě co nejdříve navažte spolupráci s odborníky vyškolenými v oboru toxikomanie.
Přeji hodně síly a trpělivosti.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..