Svátky

Dobrý večer,
dnes je pondělí 18.11.2019
svátek má Romana
zítra Alžběta

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GUILLAUME APOLLINAIRE
Láska k ženám mnoho poskytuje, ale ženy nám mnoho berou.

Otázka č.437

Váš syn se nachází v kritickém věku, kdy bohužel styk s drogou není vyloučen. Nejčastěji se tak děje v různých partách, kde se mladí lidé sdružují, navzájem se trumfují a dodávají si až nepřiměřeně vysoké sebevědomí.
Máte – li podezření, zaměřte se na kvalitu života vašeho potomka. Všímejte si zejména, zda u něho dochází k častým změnám nálad (i k agresivitě), jak hodně lže či se zhoršil ve škole, a jestli se vám doma náhodou neztrácejí peníze nebo cenné věci.
Spolehlivým vodítkem bývá také vyhýbání se přímému pohledu očí při rozhovoru, neboť drogy rozšiřují anebo zužují zornice. Mladý muž se v takovém případě rovněž přestává úplně zajímat o své zájmy a koníčky (které měl dosud), trpí úzkostmi a poruchami spánku.
Naproti tomu pokud hledáte na jeho kůži vpichy po jehle, nemusíte být úspěšní, protože drogu lze dnes aplikovat už i jinak.
Při kontaktu se synem se ale vyhýbejte výčitkám, mentorování a zakazování, jelikož to věc jen zhoršuje. Snažte se (stále ještě) dítěti maximálně věnovat a naslouchejte jeho steskům, přáním a potřebám – pak nebude mít tolik tendence vyhledávat svoji partu.
A samozřejmě co nejdříve navažte spolupráci s odborníky vyškolenými v oboru toxikomanie.
Přeji hodně síly a trpělivosti.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..