Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je sobota 8.8.2020
svátek má Soběslav
zítra Roman

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

PHILLIPE NÉRICAULT DESTOUCHES
Kritika je lehká, umění těžké.

Otázka č.431

Někdy tomu skutečně tak je – ale jedná se o záležitost přísně individuální, neboť každý z nás reaguje na stres (=vše, co nějak zatěžuje psychiku) jinak. Co někoho úplně rozhodí, může druhého opravdu vybudit k větší aktivitě.
Také záleží na tom, jak je člověk duševně odolný a zda se konkrétní zátěžová událost již vyskytla, nebo je nová.
Například když se mladý muž rozejde se svou první láskou, tak to prožívá velice intenzívně. Většinou trpí velkým smutkem a nezřídka i depresemi. Jestliže však prožívá svůj druhý či další rozpad vztahu, tak si to už tolik nebere, protože ví, že ani zdaleka nenastal konec světa a po čase bude opět lépe (a on si najde novou partnerku). A tak je to se vším.
Nesmíme zapomenout ani na fakt, že rozlišujeme stres pozitivní (eustres) a negativní (distres). Mnoho lidí si myslí, že kladný stres nás nemůže tolik ovlivnit, ale opak je pravdou. Klasickou variantou bývá velká výhra v loterii.
Také třeba u sportovců leckdy platí, že napětí před důležitým závodem může pomoci k lepším výsledkům.
Stres obecně většinou pomáhá lidem přežít v náročných a vypjatých situacích, protože tehdy je celý organismus mobilizován k vyšší činnosti (souvisí to s fyzickou stránkou našeho těla, hlavně s hormony adrenalinem – který tělo nastartuje, a kortizolem – ten chrání před zbytečným vyčerpáním).
Je proto také důležité, aby člověk mohl své napětí nějak ventilovat. Protože když ho v sobě dusí, vede to pouze k dalším (větším) obtížím. Velkou roli zde hraje též pozitivní myšlení a schopnost být nad věcí. Jen osoba v této problematice trénovaná má velkou naději, že jí stres neskolí a skutečně ji vyburcuje k vyšším výkonům.
Jistě znáte pravdivé rčení „co tě nezabije, to tě posílí“, které by se dalo aplikovat i na výše zmíněné téma.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..