Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 16.12.2018
svátek má Albína
zítra Daniel

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

WOODY ALLEN
Osmdesát procent úspěchu je dorazit tam kam máte.

Otázka č.421


Někdy bývají vztahy mezi manžely opravdu složité.
Není výjimkou, že ženy jsou na svých protějšcích citově i jinak závislé a přesto, že jim oni všelijak ubližují (fyzicky i psychicky), je svým způsobem milují.
To je zřejmě i případ Vaší maminky. Tyto paní mají obvykle snížené sebevědomí, trpí obavami, co by bylo, kdyby je partner opustil a že by nenašly nikoho lepšího – proto snášejí všechna možná příkoří.
Je dobré, že Vy už máte svůj život i soukromí a bytové zázemí. Ovšem pokud chcete matce pomoci, pokuste se jí přesvědčit, aby vyhledala psychologa, který by jí pomohl ztracenou sebedůvěru zase nalézt a tak se posléze od nevhodného muže citově odpoutat. Pokud to neudělá, zřejmě se budou její tělesné i duševní obtíže stupňovat a ona skončí velice špatně – měla by si to včas uvědomit.
K návštěvě odborníka jí však nemůžete nutit, jestliže sama nechce. Stejně jako máte Vy vlastní život, žije si ona ten svůj a podobně jako Vy by byla asi velice nerada, kdyby jí do něho někdo příliš zasahoval (i kdyby se jednalo o vlastní – byť dospělé – dítě).
V takovém případě lze jen doufat, že třeba i sama časem sebere odvahu a od svého manžela – tyrana odejde. Rozhodnutí ale záleží jen na ní.
Přeji hodně trpělivosti.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..