Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pondělí 3.8.2020
svátek má Miluše
zítra Dominik

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Rozum je jako světlo a záře života.

Otázka č.413

Narození dítěte je významná událost, jež změní každý partnerský (či manželský) vztah - nikdy už nebude takový, jako před tím.
Muži se (někdy právem) cítí být odstrčeni „na druhou kolej“, protože z jejich polovičky se prostě stala matka, která se naplno věnuje maličkému tvorečkovi. To, co popisujete, se stává bohužel celkem běžně – žena o sebe přestane dbát a nestojí už ani o intimní život (jelikož nemá čas ani náladu). Později bývají hádky téměř na denním pořádku.
Hodně záleží na tom, jaký jste spolu měli vztah před narozením potomka: zda jste všechny záležitosti dokázali vyřešit bez konfliktů a výčitek, navzájem si sebe vážili i uměli si ve všech směrech vyjít vstříc.
Ale ani teď není nic ztraceno. Co nejvíc spolu komunikujte (v klidu), sdělujte si navzájem své pocity a potřeby a snažte se přizpůsobit nové situaci. Správný chlap by měl umět partnerce pomoci – ta jistě velice ocení, když je schopen dítě vykoupat, přebalit či pohlídat v době její nepřítomnosti nebo únavy (která je normální). Umožněte jí, aby pěstovala také své zájmy a koníčky, zapojte do péče o potomka babičky či jiné blízké.
Naučte se ovládat své emoce a hlavně se obrňte trpělivostí. Jestliže Vaše paní uvidí, že máte pochopení, jistě si Vás bude také víc všímat a zlepší se rovněž váš milostný život.
Každým novým podmínkám je vždy nutné něco obětovat. Muž (ale ani žena) už jednoduše nemůže myslet jen na sebe – musí si uvědomit, že je tu kdosi třetí, kdo jejich péči potřebuje. A je jen otázkou vzájemné domluvy, jak se o tuto starostlivost spravedlivě podělí (tak, aby ani jeden nestrádal).
Přeji hodně štěstí a dobré vůle.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..