Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 16.12.2018
svátek má Albína
zítra Daniel

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

FJODOR MICHAJLOVIČ DOSTOJEVSKIJ
Že ti nezávidím a mám k tobě úctu, právě tím projevuji svou lidskou důstojnost.

Otázka č.401

Lze pochopit, že Vás situace trápí. Někteří muži opravdu nebývají příliš zruční a ani to nechtějí změnit.
Zamyslete se nad tím, zda Váš manžel má jiné kladné (například povahové) vlastnosti, které jeho „neumětelství“ vyvažují – a co se Vám na něm líbí: jestli Vám třeba pomáhá s drobnými domácími pracemi, stará se rád o děti, vydělává dost peněz nebo prostě je na Vás hodný. Mnoho žen (divila byste se, kolik) se cení svých protějšků také i kvůli kvalitě intimního soužití – pak jsou schopné jim další nedostatky odpustit.
Některé příslušnice „slabšího“ pohlaví manželovu nešikovnost řeší tak, že si malé opravy prostě udělají samy (za pomoci dostupné literatury) – zvlášť pokud mají hlouběji do kapsy. Nebo jednoduše povolají odborníka a účet manžílkovi předloží. Je – li pán šetřílek a navíc jinak rozumný, začne nejspíš sám přemýšlet, zda by nebylo lépe se alespoň základům kutilství a opravářství nepřiučit.
Mnoho žen to také dělá tak, že povolají „hodinového manžela“ – a tomu vlastnímu potom často bývá opravdu stydno (za což může přirozená mužská ješitnost), když se cizí chlap plete v jejich domácnosti a opravuje banální maličkosti.
Pokud zrovna nepatříte k ženám, jež praktické neznalosti mužů odpouštějí, a i jinak uvažujete nad tím, proč manžela vlastně máte, tak by bylo asi možná lepší, kdybyste zůstala sama. Dnes už na tom není nic divného…
Přeji Vám hodně síly.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..