Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 16.12.2018
svátek má Albína
zítra Daniel

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

AUGUSTE COMTE
Milovat a zachovat při tom všech pět smyslů pohromadě přesahuje schopnosti jedince.

Otázka č.352

Ano. Odborníci uvádějí, že jako téměř všechno v životě, má i manželská či milenecká hádka své zákonitosti.
Nejprve je nutné si uvědomit, že konflikty k žití prostě patří a ojedinělé pohádání se není žádná tragédie, se kterou stojí a padá svět. Naopak: dobře vedená „výměna názorů“ by měla pročistit a ozdravit ovzduší ve vztahu, zejména jestliže se účastníci dokážou brzy zase usmířit (nejdéle do 24 hodin).
Na začátku si musíme ujasnit, z jakého důvodu se chceme hádat a v průběhu dialogu usilovat o vyřešení daného problému. Z toho vyplývá jiná věc: neměli bychom odbočovat od konkrétního tématu. Je důležité také nepřipomínat věci z minulosti, protože tím byste si zrovna nepomohli (a zabředli do ještě větších potíží).
Snažte se hádkou projít bez příliš velikých emocí (křikem a pláčem mnoho nedosáhnete), navzájem se neurážejte a neponižujte (třeba byste řekli něco, co by vás později mohlo hodně mrzet) a nepoužívejte „rány pod pás“. Nezatahujte do hádky své rodinné příslušníky (obzvláště ne děti), ani známé, a neodvolávejte se na ně.
Pokud možno se hádejte v soukromí, poněvadž pro okolí byste jen bezplatně„hráli divadlo“. Je – li to třeba, konflikt na čas přerušte (pamatujte, že ráno je moudřejší večera) a i když je to těžké, zmiňujte se též o pozitivních skutečnostech.
Nikdy nezapomeňte, že cílem hádky je najít východisko problému. Navrhne – li jeden z aktérů smír, druhý by to měl respektovat a ne zbytečně „trucovat“.
Jak je patrno, správně se „porafat“ není úplně jednoduchá záležitost, ale není to zase až tak složité, abyste se tomu časem nemohli naučit.
Nicméně Vám přeji, aby bylo takových „mráčků na nebi“ co nejméně.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..