Svátky

Dobrý večer,
dnes je pondělí 18.11.2019
svátek má Romana
zítra Alžběta

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

J. Gabin
Pro muže je velmi znepokojující, když začíná na ženy působit uklidňujícím dojmem.

Otázka č.332

Váš problém není vůbec ojedinělý.
Velice důležité je proto hned zpočátku stanovit určitá pravidla, kdy vás (nejen) Vaše matka může navštěvovat, a také se snažit je důsledně dodržovat – což patří k normám slušného chování. Pokud jste to včas neudělali, pak se jejímu počínání nesmíte příliš divit.
Nečekané návštěvy nikdo v lásce moc nemá – s tím nelze než souhlasit.
Zkuste si s maminkou znovu v klidu promluvit (nejlépe mezi čtyřma očima). Řekněte jí, že si vážíte její přítomnosti a zájmu, ale rovněž třeba to, že máte hodně práce a časté návštěvy vás ruší. Případně, že chcete mít své soukromí, které má jistě ráda i ona. Můžete se zmínit, že by se určitě též netvářila příliš nadšeně, kdyby jí stále překvapovali neohlášení hosté (byť by se jednalo o rodinné příslušníky).
Je také asi dost pravděpodobné, že maminka se jednoduše cítí osamělá, nebo neví, co s volným časem. Má nějaké koníčky, kterým se věnuje? Vlastní například domácího čtyřnohého mazlíčka? (S ním by se jistě nenudila a neměla by tak čas na „přepadovky“.) Je známo, že pokud se člověk zabývá svým hobby, nejeví tendence obtěžovat okolí. Zvažte, není – li „zakopaný pes“ právě tady a podle svých možností se pokuste matce postarat o zdroj zábavy (pokud ho nemá sama). Jako její dcera jistě máte alespoň nějakou představu, co by jí mohlo zajímat.
Jestliže jste rodičce v minulosti neprozřetelně dala klíč od vašeho bytu, trvejte (slušně) na jeho vrácení. Popřípadě rovnou vyměňte zámek – je možno se vymluvit, že jste vlastní klíče ztratila a nechcete riskovat, že by je našel nějaký zloděj (takových individuí je v dnešní době opravdu požehnaně).
Hlavně (jak už výše uvedeno) všechno řešte v klidu a bez zbytečných emocí. Protože když se budete rozčilovat, těžko věc zvládnete a navíc by se matka mohla opravdu hodně urazit.
Věřím, že se nakonec doberete východiska k všeobecné spokojenosti, a držím Vám palce.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..