Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je pondělí 3.8.2020
svátek má Miluše
zítra Dominik

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Francois Mauriac
Všichni jsme byli hněteni a přehněteni těmi, kdo nás milovali, a pokud byli jen trochu důslední, jsme jejich dílem - dílem,které ostatně nepoznají a které nikdy není takové, jak o něm snili. Není jediné lásky, přátelství, které by prošlo našim osudem a navěky ho neovlivnilo.

Otázka č.332

Váš problém není vůbec ojedinělý.
Velice důležité je proto hned zpočátku stanovit určitá pravidla, kdy vás (nejen) Vaše matka může navštěvovat, a také se snažit je důsledně dodržovat – což patří k normám slušného chování. Pokud jste to včas neudělali, pak se jejímu počínání nesmíte příliš divit.
Nečekané návštěvy nikdo v lásce moc nemá – s tím nelze než souhlasit.
Zkuste si s maminkou znovu v klidu promluvit (nejlépe mezi čtyřma očima). Řekněte jí, že si vážíte její přítomnosti a zájmu, ale rovněž třeba to, že máte hodně práce a časté návštěvy vás ruší. Případně, že chcete mít své soukromí, které má jistě ráda i ona. Můžete se zmínit, že by se určitě též netvářila příliš nadšeně, kdyby jí stále překvapovali neohlášení hosté (byť by se jednalo o rodinné příslušníky).
Je také asi dost pravděpodobné, že maminka se jednoduše cítí osamělá, nebo neví, co s volným časem. Má nějaké koníčky, kterým se věnuje? Vlastní například domácího čtyřnohého mazlíčka? (S ním by se jistě nenudila a neměla by tak čas na „přepadovky“.) Je známo, že pokud se člověk zabývá svým hobby, nejeví tendence obtěžovat okolí. Zvažte, není – li „zakopaný pes“ právě tady a podle svých možností se pokuste matce postarat o zdroj zábavy (pokud ho nemá sama). Jako její dcera jistě máte alespoň nějakou představu, co by jí mohlo zajímat.
Jestliže jste rodičce v minulosti neprozřetelně dala klíč od vašeho bytu, trvejte (slušně) na jeho vrácení. Popřípadě rovnou vyměňte zámek – je možno se vymluvit, že jste vlastní klíče ztratila a nechcete riskovat, že by je našel nějaký zloděj (takových individuí je v dnešní době opravdu požehnaně).
Hlavně (jak už výše uvedeno) všechno řešte v klidu a bez zbytečných emocí. Protože když se budete rozčilovat, těžko věc zvládnete a navíc by se matka mohla opravdu hodně urazit.
Věřím, že se nakonec doberete východiska k všeobecné spokojenosti, a držím Vám palce.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..