Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pondělí 18.11.2019
svátek má Romana
zítra Alžběta

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ALEXANDRE DUMAS mladší
Žena nemyslí buď na nic, nebo na něco podobného.

Otázka č.326

Mnoho maminek by určitě na Vašem místě mohlo být pyšných na to, že mají stejnou konfekční velikost jako jejich dcery. Jestliže si však dívka půjčuje oblečení bez dovolení, je to přece jen poněkud problém.
Nejprve jí v klidu a jasně řekněte, že si to nepřejete. Pokud jste to už udělala a nic se nezměnilo, nezbývá, než se uchýlit k nějakým sankcím (protože neustálým rozčilování se a hádkami na jedno a totéž téma mnoho nevyřešíte – o čemž jste se možná už přesvědčila).
Můžete slečně za takový opakovaný prohřešek třeba zakázat něco, co má ráda. Nebo jí citelně zkrátit kapesné, či vyžadovat větší podíl na pomoci v domácnosti.
Uvedená „nápravná opatření“ by měla zabrat, případně si můžete ještě sama vymyslet i další (jako matka byste měla mít alespoň nějakou představu, co právě na Vaši dceru nejvíc platí). Buďte však ve svém jednání důsledná a nenechte se obměkčit případnými sliby.
Dospívání je dost složité životní období – nezřídka spíše pro rodiče, než pro jejich potomky. Časem si děvče jistě najde jiné záliby, než Vaše ošacení. Minimálně v době, až si bude sama vydělávat a bude si tak moci sama koupit, co se jí líbí.
Do té doby Vám přeji hlavně pevné nervy a dostatek trpělivosti.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..