Svátky

Dobrý večer,
dnes je pondělí 18.11.2019
svátek má Romana
zítra Alžběta

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

PAUL CLAUDEL
Malé porozumění se projevuje na první pohled. K velké je třeba dospět nedorozuměním. 

Otázka č.322


Zřejmě Vám na Vaší dívce hodně záleží a máte jí patrně velmi rád, když Vám takováhle věc vadí. Jiný (méně upřímně založený partner) by se naopak snažil ze slabostí svého protějšku vytěžit co nejvíce ve svůj vlastní prospěch.
Ale jak je z dotazu zřejmé, Vy takový nejste, což je jistě chvályhodné.
Pokuste se svou lásku nenápadně přesvědčit, aby sama aktivně zapracovala na zvýšení svého sebevědomí.
Vtom jí samozřejmě můžete pomoci: často jí chvalte, říkejte jí, že jí máte rád a proč. Každá žena slyší moc ráda slova obdivu a uznání – už to samo o sobě by mělo její sebedůvěru notně posílit. Mohl byste jí také třeba jako dárek věnovat nějakou literaturu na toto téma (podobných publikací je na našem trhu dostatek – stačí si vybrat). Zajisté se najde i několik vlastností (nejen povahových), jež jsou na Vaší dívce pozitivní a na které může být právem pyšná. Ve svém životě už také určitě něco dobrého dokázala – i na to lze být hrdá. Zkuste jí tato fakta připomenout, případně ať se sama zamyslí nad tím, co se jí kdy povedlo (a zdaleka nemusí jít jen o velké věci).
Při Vašem snažení se však vyvarujte přílišného poučování a mentorování, které nemá nikdo rád. V partnerském vztahu podobné praktiky nemají mít moc velký prostor, protože to pak vede jenom ke zbytečným konfliktům a problémům vůbec.
Jednoduše shrnuto: budete – li svou vyvolenou hodně chválit a povzbuzovat, věřte, že úspěchy se dostaví a ona si jistě začne víc věřit a považovat sama sebe. V životě se jí to bude velice hodit, neboť zdravé sebevědomí je dnes už víceméně nutné, aby člověk uspěl.
Přeji vám oběma mnoho zdaru.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..