Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pondělí 16.9.2019
svátek má Ludmila
zítra Naděžda

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Spurgeon Charles Haddon
Štěstí nezávisí na tom, kolik toho máme, nýbrž na tom, kolik radosti nám to přinese.

Otázka č.314


Jedno lidové moudro praví, že druzí lidé se k nám chovají tak, jak jim to sami dovolíme.
To platí samozřejmě i ve vztazích. Pokud strpíte partnerovu stálou kritiku, je něco v nepořádku. Píšete, že o něho nechcete přijít. Lépe řečeno, asi se bojíte, že byste ho mohla ztratit. Ale proč? Co Vám na něm tolik imponuje, že ho máte tak ráda? Jestliže Vás pořád jen ponižuje (a neutuchající kritizování je toho jasným důkazem), pak si Vás vůbec neváží a rozhodně si nezaslouží ani Vaši lásku.
Další velká potíž je patrně Vaše velmi nízké sebevědomí. Vy si prostě sama sebe nepovažujete, jinak byste svému drahému nedovolila, aby se vůči Vám takhle choval.
Zamyslete se nad sebou – a i nad tím, co od tohoto vztahu očekáváte. Nepodléhejte myšlence, že se přítelovo nevhodné jednání časem změní k lepšímu. Naopak – bude ještě mnohem horší. Dejte proto „miláčkovi“ sbohem, dokud je čas (protože jinak setrvávání v tomhle nezdravém svazku budete později trpce litovat).
Ale předtím, než si najdete kvalitnější protějšek, zapracujte na zvýšení svého sebevědomí a naučte se mít ráda sama sebe.
Návodů, jak toho dosáhnout, najdete spoustu na internetu nebo i v běžně dostupné literatuře, takže není zajisté problém si patřičná témata vyhledat. Můžete například začít tím, že si uvědomíte své dobré vlastnosti a také úspěchy, kterých jste už v životě dosáhla (nějaké pozitivní stránky má úplně každý – nemyslete si, že vy jste výjimka a žádné klady nemáte). Zkuste se též na sebe podívat z odstupu do zrcadla a najděte, co je na Vás pěkného (třeba vlasy, oči, úsměv…). Nevíte – li si s tím sama rady, požádejte o pomoc někoho blízkého – kupříkladu nejlepší kamarádku (jistě takovou máte) nebo rodiče.
Hlavně však (jak už výše uvedeno) nezůstávejte v současném partnerském spojení. Váš „drahoušek“ Vás (bohužel) asi velice dobře zná – i Vaše slabiny, kterých jen využívá ve svůj prospěch. Řekněte jednou provždy „DOST!“ a přestaňte mu tolerovat, že Vás vlastně pomalu ničí. Nenechte si nikým kazit život: vždyť máte jen jeden a ten zase není tak dlouhý. Přece nechcete skončit jako troska, která každému umožní, aby s ní jednal, jak se mu zlíbí.
Přeji hodně štěstí a úspěchů.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..