Svátky

Dobrý večer,
dnes je pondělí 18.11.2019
svátek má Romana
zítra Alžběta

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

SENECA LUCIUS ANNAEUS
Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.

Otázka č.313

Tento Váš stesk je poměrně rozšířeným problémem mezi staršími muži.
Je důležité, aby ženy (nejen důchodového věku) měly i jiná hobby, než jen televizi. Pokud tomu tak není, svědčí to o jejich nepříliš aktivním způsobu života.
Velká většina osob by jistě dokázala pochopit, že Vám manželčino stálé sledování „bedny“ vadí, zvláště máte – li sám řadu svých zálib. V tom případě jste ale ve výhodě.
Vyberte si koníčka, který Vás nejvíce uspokojuje, a tomu se věnujte stejně často, jako Vaše žena televizní obrazovce. Uvidíte, že Vám po nějakém čase přestane její „vášeň“ překážet, i když za cenu, že každý budete žít tak trochu svůj vlastní život.
Není totiž příliš moudré se kvůli televizi hádat: partnerka povede stále svou a Vy byste se jenom zbytečně rozčiloval – a k ničemu by to nevedlo. Lidé v letech totiž mění své zvyky jen velmi obtížně, nezřídka vůbec ne.
Máte také další možnost: zkuste zvážit, zda by nestálo za to pořídit Vaší drahé polovičce pejska. Musela by s ním chodit pravidelně ven (čímž by prospěla i svému zdraví) a na dívání se na TV program už by potom neměla tolik času. Tuto variantu však opravdu důkladně promyslete, aby se Vám nakonec nestalo, že byste psa musel venčit sám (jistě manželku za ty roky znáte až moc dobře, takže víte, čeho všeho je schopná).
V neposlední řadě lze také navrhnout společné trávení volného času (například různé výlety či návštěvy kulturních zařízení) a samozřejmě se též můžete podívat na některé pořady v televizi spolu (zejména večer se tomu asi těžko vyhnete).
Vše zkrátka záleží zčásti i na Vás.
Věřím, že situaci nakonec zdárně zvládnete.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..