Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 16.12.2018
svátek má Albína
zítra Daniel

Krátce

Somatoformní poruchy

 

Somatoformní poruchy jsou potíže charakteristické přítomností nejrůznějších tělesných příznaků bez prokázaných organických a patologických změn.

Celý článek.

Citáty

WILLIAM CONGREVE
Jestli se vdám, jsem pro pěkné jmění s jakýmkoliv mužem a pro jakéhokoliv muže s pěkným jměním.

Otázka č.259

Raději to nezkoušejte, mohla byste dost tvrdě narazit (a zapříčinit si tak se synem nemalá nedorozumění). Potomek je navíc plnoletý, takže Vás nemusí vůbec poslechnout.
Dnešní mladí lidé mají mnohem více šancí vzdělávat se, cestovat a poznávat svět, než měla generace jejich rodičů. Společně s těmito možnostmi roste jejich touha osamostatňovat se a rozšiřovat si své obzory.
V současnosti je už normální, že například k tomu, aby se člověk naučil cizí jazyk, vycestuje do země, kde se touto řečí mluví - a to klidně na delší dobu. Pozná tak trochu jiný svět i odlišnou kulturu a má také příležitost ukázat, co v něm je a jak se o sebe umí (v cizí destinaci, daleko od rodičů) postarat.
Váš strach je jistě pochopitelný, zvláště pokud je to první větší synova samostatná akce mimo domov. Ale v nynější době přesycené mobily a internetem si přece lze předem domluvit, že se Vám bude pravidelně hlásit a informovat Vás, jak se mu vede, takže Vaše obavy už nemusí být tak veliké (než kdybyste věděla, že s ním nemůžete být v kontaktu vůbec).
Hlavně dejte pozor, aby měl s sebou na cestu dostatek finančních prostředků – ostatní už je na něm.
Berte celou záležitost jako jeho „křest ohněm“. Pokud obstojí, budete na něho moci být hrdá (=umí se o sebe postarat), pokud ne, příště si podobnou věc rozmyslí a zůstane raději doma.
V dnešní době je však nanejvýš žádoucí, aby byl i mladý člověk samostatný co nejvíc, protože jen tehdy má naději v životě uspět. Je dobré na to myslet.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..