Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 19.10.2019
svátek má Michaela
zítra Vendelín

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

AVERROES
Nečiň, co odsuzuje tvé svědomí, a neříkej, co není v souladu s pravdou. 

Otázka č.255

Návodů, jak si zvýšit sebevědomí, existuje spousta v dostupné literatuře i na internetu.
Jednou z možných variant je opakování určité pozitivní formulace, např. „Jsem úspěšný“ („Dokážu všechno, co chci“, „Jsem šťastný a spokojený“ - fantazii se meze nekladou) v pravidelných intervalech za plného soustředění před zrcadlem. A to tak dlouho, než Vám tato věta tzv. „přejde do krve“ (odborníci uvádějí minimálně 100x) a Vy se budete cítit tak, jako byste danou určitou vlastnost opravdu už měl.
Další možností je uznání svých dobrých vlastností (pokud si nejste žádných vědom, požádejte o pomoc nějakého dobrého kamaráda), cílů a úspěchů, kterých jste v životě dosáhl. Případně si můžete stanovit další – raději krátkodobé – které postupně zdoláte.
Předpokladem k posílení sebedůvěry je i pozitivní myšlení (dívejte se na věci vždy z té lepší stránky), již zmíněná víra ve vlastní schopnosti a asertivní životní postoj (naučte se říkat „NE“). Kvalitní sebeúcta by měla také vyzařovat z celé Vaší osobnosti (rovné držení těla, jasný pohled směřující přímo před sebe).
Jestliže se Vám líbí dívka a dosud jste neměl odvahu ji oslovit, pak není důvod, proč byste se nemohl nyní osmělit. Začněte třeba nenápadným pousmáním, vlídným pohledem nebo přátelským pozdravem. Je rovněž dokázáno, že muži mnohem raději oslovují ženy, které jim předem vyšlou vstřícné signály (oční kontakt a úsměv) a netváří se tedy, že je nevidí.
Pokud jde o konverzaci, můžete začít zcela nevinně např. o počasí nebo obligátním „Jak se dnes máte ?“. Jistě i Vy sám přijdete na další řešení.
A pamatujte si, že případný neúspěch není žádná tragédie, se kterou stojí a padá celý svět. Řekněte si, že příště to určitě bude lepší. Vždyť „pro jedno kvítí slunce nesvítí“, ne?
Přeji Vám mnoho zdaru.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..