Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je úterý 28.1.2020
svátek má Otýlie
zítra Zdislava

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

ČESKÉ PŘÍSLOVÍ
Haléř k haléři a ze dvanácti bude groš.

Otázka č.242

Podle Vašeho popisu jste narazila na takzvaného „manipulátora“ a vyděrače v jednom.
To je člověk, který vás vmanévruje do situací, kterým byste se jinak raději vyhnula velikým obloukem. Navíc ve vás okamžitě vzbudí pocity viny, jestliže se nesnažíte mu vyhovět nebo se bráníte jeho požadavkům. Prostě stylizuje se do role oběti, která to s vámi myslí pouze dobře a pokud začnete proti tomu něco namítat, ihned nasadí ublížený výraz osoby, kterou nechápete a zcela neprávem osočujete. Čímž vás většinou donutí tiše „sklopit uši“ a přizpůsobit se jeho příkazům.
A o to mu právě jde. Je šťastný, že dosáhl svého a navíc vás okrádá o cennou energii, takže se cítíte jako vyždímaný hadr, zatímco on jen kvete. A příště své jednání ještě vystupňuje a vy ho znova poslechnete, protože nemáte zájem se hádat, eventuálně byste ho velice nerada ztratila.
STOP ! Pokud nemíníte skončit vyčerpaná psychicky i tělesně, je nejvyšší čas začít se účinně bránit.
V první radě si musíte uvědomit, že vaše minulé chování, kdy jste neměla sílu se vyděrači postavit, zapříčinilo velmi malé sebevědomí. (A to je i Váš konkrétní případ, navíc v kombinaci s nezkušeností danou nízkým věkem. Váš protějšek ví velice dobře, kde máte slabé místo a patřičně toho využívá). Je třeba prostě začít pracovat na zvýšení sebedůvěry – návodů, jak toho dosáhnout, je dnes spousta na internetu i v různé snadno dostupné literatuře, takže by neměl být problém je vyhledat a řídit se jimi.
Začněte se chovat asertivně. Řekněte rázné „NE !“ až vás vydírající bude zase k něčemu nutit. Zdůvodněte to tak, že věci, které vyžaduje, jsou vám nepříjemné a proti mysli, proto je dělat nebudete. A hlavně zachovejte klid a trvejte na svém. On znejistí a když vaše postavení bude pevné, pochopí, že narazil a dál už dosavadním způsobem pokračovat nemůže. Časem by měl postupně ze svých nároků slevit nebo je úplně opustit. Anebo si najde jinou oběť (v tom případě nemáte čeho litovat).
Ale tehdy, nebudete – li odporovat hned v začátcích, umožníte manipulátorovi v jeho započaté cestě pokračovat, až Vás úplně zničí. Proto pokud to nehodláte nechat dojít tak daleko (a to by Vám měl přikazovat zdravý rozum), braňte se nebo se s ním rozejděte.
Vy jste ještě mladá a život máte před sebou. Nedovolte komukoli, aby Vám ho ničil (a už vůbec ne takovému individuu, které je patrně navíc psychicky nemocné). Není třeba mít strach, že si jiného partnera nenajdete (právě toho se totiž mnohé dívky a ženy bojí) – uvidíte, že se v pravou chvíli nějaký objeví. Přeji Vám, aby byl lepší, než ten předchozí.
A pamatujte si do budoucna, že nikdo nemá právo nutit Vám svůj názor proti Vaší vůli.

Vyhledávání

Podporují nás

logo mzcr
Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví
Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením
kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..