Svátky

Dobrý večer,
dnes je sobota 19.10.2019
svátek má Michaela
zítra Vendelín

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Nemůžeme milovat toho, koho se bojíme, ani toho, kdo se bojí nás

Otázka č.227

Není výjimkou, že velká část budoucích důchodců - i mužů - se na zasloužený odpočinek chystá s elánem a optimismem. Alespoň donedávna tomu tak bylo.
Těší se, jak budou moci konečně realizovat své dlouholeté plány ohledně koníčků : například budou moci bez omezení cestovat, nebo si pořádně užijí jiný aktivní odpočinek.
Je ale také pravda, že stále ještě poměrně početná skupina pánů bývá přemírou volného času nemile zaskočena a nevědí, jak se sním vypořádat. Z toho následně vznikají různé krizové situace a depresivní stavy.
Proto je třeba především nebýt pasivní a svou činnost v důchodovém věku si alespoň v náznacích předem naplánovat. Pak Vás nemůže nic překvapit.
Můžete se více věnovat rodině – hlavně vnoučatům, Vaše děti to jistě ocení. Zajisté máte i své zájmy a záliby, takže Vám nic nebrání je v budoucnu ještě víc rozvíjet. Lze také hodně chodit na procházky (a pěší túry) na čerstvý vzduch – uděláte tím něco navíc pro své zdraví. Určitě máte také své dobré kamarády a přátele – i s nimi můžete trávit více času. Také je možné najít si libovolnou příležitostnou brigádu, kde uplatníte například své pracovní zkušenosti (zvláště v dnešní době se hodí mít nějakou tu korunu navíc). V tomto věku navíc máte i dostatek v průběhu let nabytých znalostí, vědomostí a životních zážitků, takže je můžete předat svým potomkům. Ti Vám za to budou jistě vděčni – tedy měli by být (ocení to většinou až později).
Hlavně se důchodu nebojte. Objevují se i názory, že teprve v tomto poněkud pozdním věku si člověk umí pořádně užívat života.
Dozajista najdete své uplatnění i v této blížící se životní etapě.
Držím Vám už teď palce.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..