Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 20.10.2019
svátek má Vendelín
zítra Brigita

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

RICHARD FRANCIS BURTON
Dvakrát promysli to, co chceš říci - a zjistíš, že tvá žena mezitím dvakrát změnila téma. 

Otázka č.217

Rozmluvit dceři jakýkoli vztah (i takový, kde je partner výrazně starší) se Vám asi nepodaří.
Dvacetiletý člověk obvykle má svou hlavu a na argumenty svých rodičů (byť jsou dobře míněné) většinou nedbá.
Zkuste svou dceru pochopit: zamilovala se a momentálně je to láska jejího života. (Vzpomeňte si, jaká jste byla Vy ve dvaceti). Takových lásek asi bude mít v průběhu let víc, na to ale musí přijít sama. Není nad vlastní zkušenost, přestože bývá někdy draze zaplacená.
Dejte jí najevo, že je to stále Vaše dítě a ať se stane cokoli, bude mít ve Vás oporu a může s Vámi počítat. Rozhodně se s ní nehádejte, mohla by se jenom zatvrdit a násilím odejít z domova. Ztracenou důvěru byste pak jen velmi těžko získávala zpátky.
Zmiňte se ale o tom, aby raději ještě nepospíchala se založením rodiny – tím by se situace pravděpodobně hodně zkomplikovala. To by měla sama uznat, nakonec – ještě má na mateřství čas. Navíc dnešní mladé dívky v tomto věku na dítě většinou zatím nemyslí. A padesátiletí muži obvykle chtějí mít už svůj klid a po potomkovi netouží, protože děti už mají z předchozích soužití.
Sledujte dál vztah své dcery, ale snažte se do něho zasahovat co nejméně. Jestliže se nakonec rozpadne, určitě se vyvarujte výčitek typu „já jsem ti to říkala“, ale podejte jí pomocnou ruku a zkuste jí utěšit. Jistě to ocení a jednou Vám to vrátí.
Přeji Vám i Vaší dceři hodně síly.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..