Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je sobota 19.10.2019
svátek má Michaela
zítra Vendelín

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GEORGES BENJAMIN DUHAMEL
Láska, která se bojí překážek, je horší neúcty, horší nevěry, horší nelásky. Láska, která neriskuje svou zkázu, je neplodná. 

Otázka č.214

Z Vašeho stručného příběhu je patrné, že jste založením příliš velký pesimista, z čehož pramení Váš smutek a deprese.
Naštěstí se to dá změnit.
Zkuste světu ukázat svou přívětivější tvář: radujte se z maličkostí, víc se usmívejte, hledejte na všem spíše tu lepší stránku.
Malý příklad: ráno, když Vám zazvoní budík, tak si neříkejte, že už zase musíte vstávat a opět jít do práce. Myslete spíše na to, co Vám ten den asi pěkného přinese. Třeba Vás čeká schůzka s přítelem či kamarádkou, nebo dobrá večeře v příjemném prostředí.
Udělejte si každý den radost (byť jen malou). Například si kupte něco hezkého na sebe, uvařte si oblíbené jídlo, dopřejte si relaxační koupel, zajděte ke kadeřníkovi… Někdy stačí k vylepšení nálady i jen krásné počasí, když svítí slunce. Choďte často na procházky a všímejte si okolí, pěstujte své zájmy a koníčky, dělejte věci, které Vás baví. Vyvarujte se nudy a dlouhé chvíle – to by Vaši náladu zhoršovalo. Obklopte se dobře naladěnými lidmi, uvědomte si své dobré vlastnosti, mějte zdravé sebevědomí. Když se Vám cokoli povede, pochvalte se za to, případně si dejte (sladkou) odměnu. Problémy řešte hned – neodkládejte je, příliš to stresuje.
Zkrátka naučte se myslet pozitivně. A také si važte toho, co máte, toho, že jste zdravá a že Vám vlastně nic nechybí. Jistě víte, že spousta lidí je na tom hůř, ale rovněž se s tím musejí nějak vypořádat. A mají to mnohem těžší.
Proč byste se neměla víc usmívat a být optimistkou ? Máte pro to všechny předpoklady, navíc jste mladá a jistě i přitažlivá.
Ale pokud Vám výše zmíněné rady nepomohou (chce to trpělivost a čas), obraťte se na lékaře, který Vám naordinuje antidepresiva. Dnes už není žádná ostuda je užívat – bere je víc lidí, než si myslíte.
Přeji Vám hodně zdaru.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..