Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 20.10.2019
svátek má Vendelín
zítra Brigita

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

MARCUS TULLIUS CICERO
Nerozvážlivost je patrně znakem příliš mladého, kdežto obezřetnost a prozíravost je znakem věku ji pokročilejšího.

Otázka č.210

Nejprve je nutné, abyste se dal dohromady psychicky. Až potom můžete podnikat další kroky.
Z Vašeho příběhu je patrné, že trpíte depresí. To je (jak jistě víte) duševní onemocnění. Je charakteristické mimo jiné dlouhodobým a hlubokým smutkem, ztrátou zájmů, nedostatkem aktivity a beznadějí.
Nechtějte své problémy vyřešit alkoholem, jak se o to někteří (marně) snaží. To je cesta do pekel, z níž není návratu a Váš stav by se jen zhoršil.
Navštivte lékaře – specialistu na lidskou duši (doporučení Vám dá každý praktický doktor) a svěřte se mu se svými potížemi. Čím dříve k němu půjdete, tím bude léčba snazší.
On Vám naordinuje antidepresiva, což jsou nenávykové léky, které depresi léčí. Bez těchto léčiv se budou Vaše nesnáze jen prohlubovat. Proto si nemyslete, že depresi zvládnete vlastní vůlí – na tento mylný názor už bohužel doplatilo hodně lidí, někteří zaplatili i daň nejvyšší : vlastní život.
Užívat léky proti depresi dnes není žádná ostuda, protože touto nemocí trpí velká část naší i světové populace, hlavně ve vyspělých zemích. Každý ví, že jakákoli nemoc se má účinně léčit – se zlomenou nohou také jdete k chirurgovi, tak proč byste s bolavou duší neměl jít k odborníkovi na psychické poruchy.
Antidepresiva nezaberou hned, ale zlepšení nálady a celkového stavu byste měl pocítit v průběhu dvou až tří týdnů. V této době se věnujte odpočinku a relaxaci (například procházkám v přírodě) a pomalu také svým koníčkům. Velice užitečná je také nenáročná manuální činnost – ale tady je dobré, aby Vás alespoň trochu bavila.
Později, až se Vaše rozpoložení zlepší ještě více, si můžete zkusit promluvit se svou manželkou. Dejte jí najevo, že jí stále milujete a že byste jí velice nerad ztratil, pokuste se pomoci jí s domácími pracemi a často jí také pochvalte (aby neměla pocit, že věci, které dělá pro domácnost a společný život, jsou pro Vás jaksi samozřejmostí). Do debaty o dalším vašem společném soužití se zatím nepouštějte, je to příliš „tenký led“. Vyčkejte, až budete natolik v pohodě, abyste tento rozhovor ustál bez následků.
Hledejte také aktivně práci, nebo alespoň brigádu. Ptejte se známých, pátrejte na internetu v inzerátech. Rozhodně se nespoléhejte pouze na pobírání podpory v nezaměstnanosti.
Uvidíte, že depresi i všechny problémy časem vyřešíte. Hlavně se obrňte trpělivostí a při prvním neúspěchu „neházejte flintu do žita“. A nezapomeňte, že užívání antidepresiv je dlouhodobá záležitost. Jejich předčasné vysazení totiž způsobuje návrat nemoci, často v ještě horší formě. Ale to Vám jistě řekne lékař sám. Důvěřujte mu.
Přeji Vám hodně úspěchů.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..