Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je sobota 19.10.2019
svátek má Michaela
zítra Vendelín

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

NIKOLAJ GAVRILOVIČ ČERNYŠEVSKIJ
Je nutno mít úctu ke svobodě člověka, s kterým žijeme. 

Otázka č.193

Puberta je kritické období jak pro děti, tak i pro jejich rodiče. Je to doba vzdoru, zmatku, nejistoty a hledání.
Hodně záleží na tom, jaká atmosféra doma panuje. Jsou – li mezi dospělými harmonické a pohodové vztahy, bývá i soužití s potomky v pubertě o poznání lehčí a jejich období dospívání není tak bouřlivé. Ale když je soužití rodičů rozhádané a neklidné samo o sobě, je i výchova dětí těžká. Takže na to byste měl pamatovat především.
Dále platí, že při jakékoli komunikaci s –náctiletými je potřeba zachovat si chladnou hlavu a nenechat se vyprovokovat (přestože právě o to se dítě snaží). Rozhodně se vyplatí vyvarovat se přílišného mentorování, poučování či bezhlavého zakazování, protože zrovna toto mladé muže či slečny dráždí nejvíc a vzdor je pak o to větší. Když už je toho opravdu moc, určitě na ně nekřičte a nevybíravě nenadávejte – tím si jen uškodíte. Raději v duchu počítejte do deseti a zhluboka dýchejte. Uvidíte, že Vás prvotní nával vzteku přejde a budete přístupný rozumné diskusi. Není – li možná, nevynucujte si jí hned. Vyberte si „oddechový čas“ a v klidu a bez emocí o problému přemýšlejte.
Potomci také velice ocení vzájemnou důvěru a pochopení.
Za pár let bude Váš syn z obtížného věku venku a Vy se možná některým věcem, které jste museli řešit, i zasmějete.
Do té doby Vám přeji pevné nervy a hodně síly.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..