Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je sobota 19.10.2019
svátek má Michaela
zítra Vendelín

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

FRANCOIS DE LA ROCHEFOUCAULD
Ten, kdo opravdově miluje, skoro nikdy nepozná, kdy ho ten druhý milovat přestal.

Otázka č.166

Bohužel neexistuje. Žárlivec zůstane žárlivcem – leda by on osobně uznal, že jeho vlastnost je silně negativní a chtěl by se jí sám a dobrovolně zbavit.
Pokud Vaše manželka toto pochopí, tak máte napůl vyhráno. Pak je důležité, aby si uvědomila, proč vlastně žárlí : jestli se opravdu bojí, že Vás ztratí, nebo zda Vás tolik miluje, či Vám nevěří. Psychologové také říkají, že nadměrně žárlí i ten, kdo má příliš malé sebevědomí.
Jestli je posledně jmenovaná možnost její případ, měla by hledat možnost, jak svou sebedůvěru posílit. Jistě má spoustu kladných vlastností, nebo je prostě v něčem dobrá. Uvědomuje si to ?
Pomoci zvýšit sebeúctu jí můžete i Vy. Často jí chvalte, říkejte jí, jak jí máte rád a proč. Pokud Vám nevěří (což je další možný případ), snažte se najít příčiny tohoto stavu, odstranit je a její důvěru si zasloužit (například tím, že budete vždy držet dané slovo).
Ale jestliže svou nezdravou stránku povahy manželka neuzná, vždy si najde důvod k žárlení – i kdyby ve skutečnosti neexistoval. Chorobná žárlivost vede většinou k totální destrukci původně spokojeného soužití.
V tom případě máte jedinou možnost : rozvod. Věřím však, že se ještě před tímto krajním řešením pokusíte o nápravu, třeba výše zmíněným způsobem.
Říká se, že kdo nežárlí, nemiluje. Stejně jako jinde i tady ale platí : všeho s mírou.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..