Svátky

Dobré ráno,
dnes je neděle 20.10.2019
svátek má Vendelín
zítra Brigita

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GAIUS IULIUS CAESAR
Lidé věří ochotně tomu, co si přejí. (LIBENTER HOMINES ID, QUOD VOLUNT, CREDUNT 

Otázka č.156

Není.
Tento mylný názor byl u nás rozšířen zvlášť v době totality, kdy rozvod znamenal vážnou skvrnu v kádrových materiálech a pohlíželo se na něj jako na něco zcela mimořádného.
Bohužel právě děti z těchto manželství to hodně odnášejí. Jejich psychická újma je největší, protože ony napjaté ovzduší doma snadno vycítí (jsou velice vnímavé, často víc než si myslíme). Pro svůj zdárný vývoj potřebují prostředí harmonické a klidné, jinak si do dospělosti odnášejí celou řadu problémů a mají později velké potíže se jich zbavit (případně se jich nezbaví už vůbec).
Například potomci z konfliktních rodin bývají agresivní, mají sklony k alkoholismu, drogám, nebo hazardním hrám (dnes zastoupené automaty), dívky mívají pošramocené sebevědomí a častěji navazují problémové vztahy s partnery.
Leckde je rozvod jediným správným řešením. Je sice pravda, že děti ho prožívají těžce (stejně jako dospělí), ale časem se z něho vzpamatují a určitě je lepší se jednorázově rozvést, než celý život trpět v nevhodném svazku. To platí jak pro rodiče, tak i pro jejich děti.
Zkrátka pokud už své potomky jednou máme, měli bychom myslet především na jejich blaho a zdravý růst.

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..