Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pátek 22.3.2019
svátek má Leona
zítra Ivona

Krátce

Oči pomohou nahlédnout do mozku
Skenování očí by se mohlo stát novou levnější a rychlejší metodou, jak určit úroveň poškození mozku u roztroušené sklerózy.

Citáty

HANS CHRISTIAN ANDERSEN
Zlatý zákon lásky zní: miluj a budeš milován!

Rehabilitace u skřípání zubů

Dobrý den paní Marie,

pacienta přímo s diagnózou zvanou bruxismus neboli skřípání zubů jsem v ordinaci ještě neměla. Ale pacienty s poruchou čelistního kloubu ano a zde někteří z nich uváděli, občasné skřípání zubů během spánku.
Takže určitá souvislost tu je. U pacientů s bruxismem se nachází zvýšené napětí ve žvýkacích svalech, svalech dna ústního a svalu m. digastrikus česky zvaném otvírač úst. Někdy se může objevit blokáda čelistního kloubu a blokáda prvních dvou krčních obratlů ve spojení s lebkou, proto ty bolesti hlavy. V terapii je nutné se zaměřit na uvolnění zmíněných svalů a mobilizaci horní krční páteře a čelistního kloubu.
Krom toho je třeba naučit pacienta relaxace a celkového uvolnění těla, protože ve většině případů stojí za bruxismem psychická tenze. Objednat se můžete na jakékoliv rehabilitaci na základě vystavení fyzioterapeutické žádanky.
Může vydat dětský lékař, psycholog, stomatolog, neurolog.

 

 

Hodně štěstí v léčbě přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..