Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 23.7.2019
svátek má Libor
zítra Kristýna

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

DAPHNE DU MAURIEROVÁ
Zamilovaní jsou zatím spojenci tím, že spolu dokáží žít, takže si vůbec neuvědomují, že by kdy jednou dokázali společně žít i bez sebe. 

Rizika obstřikůDobrý den pane Patočka,
tenisový loket se netýká jen sportovců a fyzicky pracujících, potíže mohou vzniknout při jakékoliv činnosti, kdy dojde k přetížení svalových a šlachových úponů loketního kloubu, tedy i u lidí pracujících s myší u PC. Riziko častých obstřiků spočívá v poškození šlachy, kdy dochází k degenerativním a strukturálním změnám, které mohou následně vyvrcholit až  její rupturou – prasknutím.
Rehabilitace spočívá v ošetření přetížených svalů – měkké techniky, postizometrická relaxace, mobilizace loketního kloubu a ve speciálním cvičení. Dále se používá fyzikální terapie např. ultrazvuk, magnetoterapie nebo kineziotaping. Samozřejmostí je, pokud to jde, omezit činnost, která způsobuje bolestivost, použít vhodnou ortézu, zaměřit se na ergonomii pracovního prostředí. Při vysoké bolestivosti použít analgetika, po dohodě s ošetřujícím lékařem.

 

Hezký den a loket bez bolesti přeje Ilona

 

 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..