Svátky

Příjemnou noc,
dnes je pondělí 9.12.2019
svátek má Vratislav
zítra Julie

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

LAËRTIOS DIOGENÉS
Podej přátelům ruku, ale neměj přitom zavřené prsty. 

Prevence prosezenin

 

Pane Zdeňku,
zřejmě budete typ člověka, jehož organismus a především jeho kůže je více náchylná ke vzniku otlaků – prosezenin. Základem prevence je kromě dobrého sedacího polštáře i dobrá nutrice – výživa těla a s tou Vám poradí po odběrech krve lékař. To bych volila jako první důležitou informaci. Pak je třeba při dlouhodobějším sezení provádět v pravidelných časových intervalech odlehčovací techniky – nadzvedávat pánev na vozíku na několik vteřin a to aspoň každou půlhodinu.
Stačí se i položit tělem na stůl nebo bokem vsedě na vozíku se položit na lůžko nebo dělat tzv. sklápěčku, což je vsedě na vozíku se překlopit zády do křesla či na gauč. Je potřeba podložit horní trup a hlavu pro pohodlné ležení.
Co se týká sedacích polštářů – dobré a letité zkušenosti jsou se vzduchovými sedáky ROHO, kterých je mnoho typů a to i s pevnou základnou, na které se dá korigovat i eventuelní sešikmení pánve - nesymetrické zatěžování sedacích hrbolů. Mrkněte na webové stránky www.roho.cz.
 
 

Vyhledávání

Podporují nás

test Stránky se zdravotnickou tématikou jsou podporovány Ministerstvem zdravotnictví v rámci Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením


hartmann
 

kopriva

 

Florence

 

ZDN

 

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..